Ketebe yayınlarının ilk kez sunulduğu 2018 Cnr kitap fuarı için yapılan stand tasarımında, küçük bir kent kütüphanesinin oluşturulması amaçlandı.

Zik zak yerleştirilmiş panellere farklı renklerde uygulanan branding ile, yürürken cephenin değişmesi mümkün kılınıyor. Böylece standın sadece davetkar ön yüzeyinin değil, izleyicilere bir anlamda sırtını dönmüş arka yüzeyinin de yayınevi ile ilişkilenmesine fırsat veriyor.

Standart kitap standlarının aksine, kitabın sadece satın alındığı değil, aynı zamanda oturup okunabildiği bir alan oluşturuldu. Bu atmosfer gelenlere, fuarın kalabalık ve gürültülü ortamından sıyrılarak bir anlamda alan değişikliği sağladı.

90 derecelik açılarla sağa ve sola bakmak üzere yerleştirilen modüler kütüphane, aynı zamanda standın ana strüktürel öğesi oldu. Satışı yapılacak kitapların da bu şekilde tek yüzeyde toplanması, istenen kütüphane ortamı için masalara alan sağladı.

Satış bankosunun da bir kitapçı bankosuna benzemesi ve standın dış yüzeylerine yapılan grafiksel ifadelerle; kurumsal kimliğin hem içerde hem de dışarda hissedilmesi sağlandı.