Yasemin Darbaz Karaca
Yasemin Darbaz Karaca

Kurucu Mimar

2001’de MSÜ Mimari Restorasyon ve 2006’da YTÜ Mimarlık bölümlerini tamamladı. 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Tasarım Kültürü ve Yönetimi eğitimi aldı. 2007’de YDKSTUDIO’yu kurdu. Zaman zaman proje bazlı ortaklıklar kurarak interdisipliner çalışmalar içinde yer almakta ve mimarlığın yanısıra iç mimarlık, endüstriyel ürün tasarımı, tasarım ve marka yöneticiliği gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

Çağla Kaplan
Çağla Kaplan

Mimar

2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra, ilgi alanı ve araştırmaları doğrultusunda aynı sene içerisinde İTU Peyzaj Mimarlığı bölümünde yüksek lisansa başlamıştır. Çalışmalarını ve araştırmalarını katılmış olduğu ulusal ve uluslararası atölye ve yarışmalarla desteklemektedir. Beraberinde interdisipliner işler üreten YDK Studio tasarım ofisinde çalışmaktadır.

Nur Özdamar
Nur Özdamar

Mimar

1994 yılında Antalya’da doğdu. Lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı (2017). Mezuniyetinin ardından ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldı. Ayrıca iç mimari, peyzaj tasarımı ve ürün tasarımı projelerinde yer aldı. Şu anda interdisipliner çalışma ortamına sahip YDK STUDIO’da çalışmalarını sürdürmektedir.